برگزاري ژورنال كلاب با عنوان شاخصه­ هاي زندگي فاطمي و كاربرد آن در سبك زندگي
برگزاري ژورنال كلاب مركز تحقيقات عوامل اجتماعي موثر بر سلامت با عنوان شاخصه­ هاي زندگي فاطمي و كاربرد آن در سبك زندگي

ژورنال كلاب با عنوان شاخصه­ هاي زندگي فاطمي و كاربرد آن در سبك زندگي در روز يكشنبه مورخ 13 بهمن­ ماه 98 توسط مركز تحقيقات عوامل اجتماعي موثر بر سلامت با همكاري دانشكده بهداشت و دفتر امور بانوان دانشگاه برگزار گرديد.


سخنران جلسه سركار خانم بهلگردي در ابتدا سبك زندگي را مجموعه­اي از طرز تلقي­ ها، ارزش­ ها و شيوه­ هاي رفتاري معرفي كردند كه به زندگي ما سمت­ و­ سو مي­دهد. هر مجموعه نياز به يك معيار و عيارسنج دارد و بهترين عيار براي سنجش مدل زندگي و رفتار ما سبك زندگي اهل بيت (ع) است.

ايشان در ادامه فرمودند براي هدايت افراد به سمت تربيت اسلامي، بيان مطالب در قالب زندگي و رفتار اسوه­ ها موثرتر است و حضرت زهرا (س) در همه ابعاد زندگي اعم از عفاف و حجاب، عبادت و بندگي، زهد و ساده­ زيستي و نيز حضور با صلابت و شجاعت و حتي در عرصه سياست، بهترين الگو و اسوه در سبك زندگي قرآني و اسلامي است.

سركار خانم ميري سخنران ديگر جلسه فرمودند يكي از بزرگ‌ترين تجليّات اهل‌بيت(ع) مربوط به مسئله خانواده است و نخستين ويژگي كه مي‌تواند معرّف آن بزرگواران باشد، بُعد خانوادگي و ارزش‌هاي نهفته در اين خانواده نوراني است. ايشان از ويژگي­هاي همسري فاطمه زهرا (س) به صبر و بردباري، سادگي و قناعت، رازداري، انفاق، همكاري و مساعدت ايشان در امور زندگي اشاره كرده و گفتند  فاطمه (س) هميشه همسر خود را به نيكي صدا زده و همواره از علي (ع) حتي در غياب ايشان به نيكي ياد مي­كردند. زندگي فاطمه زهرا(س) و علي مرتضي (ع) پر از نكات كاربردي در زندگي ماست كه اگر در دوستي خود صادق باشيم، روز به روز به آنان شبيه مي شويم.

سركار خانم سعادت جو در بيان نقش مادري فاطمه زهرا (س) ايشان را بهترين الگوي فرزندپروري معرفي كرده و فرمودند روش­هاي الگودهي، موعظه حسنه، تمثيل، تشبيه، قصه گويي و ايجاد عادات درست از كودكي از روش­هاي تربيتي حضرت بود و از آنجا كه هر يك از فرزندان ايشان عملاً به الگوها و اسوه ­هاي مقاومت، ايثار، صبر و از خودگذشتگي و شجاعت تبديل شدند، پس روش تربيتي فاطمه(س) بهترين شيوه و روش براي ساختن نسلي سعادتمند و موفق است.

جناب آقاي دكتر ميري، رياست مركز تحقيقات عوامل اجتماعي موثر بر سلامت در جمع­ بندي مطالب ارائه شده فرمودند فاطمه زهرا(س) يكي از مناسب­ترين سبك هاي زندگي را براي الگو شدن دارد. سبك زندگي فاطمه(س) در تمامي ابعاد، الگوي زنان مسلمان به شمار مي رود؛ زيرا همه استعدادهاي وي در همه گستره هاي فردي (اخلاقي و معنوي)، خانوادگي (فرزندي، همسري و مادري) و اجتماعي (آموزشي، تربيت سياسي و اقتصادي) به صورت هماهنگ شكوفا گرديد. بي ترديد چنين سبكي قابليت پيروي را دارد. 

                                                                  جهت مشاهده تصاوير اينجا كليك كنيد.

 

 

 

 
منبع:
مركز تحقيقات عوامل اجتماعي موثر بر سلامت
تعداد بازدید:
23
تاریخ:
1398/11/14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal